O NÁS....

  

Několik i historických foto "z Ledenických zahrad"...

         
Naši chovatelskou stanici založil náš "dědeček". Vývojem rodinných událostí plynule přešla na mně a "dědu" využíváme v době naší nepřítomnosti na dozor a hlídání smečky.
První přírůstek chovatelské stanice byla fenka anglického špringr španěla Brita z Křížových alejí.
Dalším plemenem, o kterém jsme uvažovali, měl být border teriér, ale při návštěvě u chovatele jsem ve vedlejším psinci zahlédla kudrnatá miminka. Byla to láska na první pohled. Odvezli jsme si černou holčičku (Eli z Vlčích luk) a z bordíka sešlo. Od té doby mně kudrnáčci provází dodnes.
V chovatelské stanici máme i "nudle", čili drsnosrsté jezevčíky.
V roce 2000 jsme si přivezli clumber španěla "bílou hroudu" ze Švýcarska jménem Quick Step du Bois de Amourettes.
Na přání dcery Veroniky, přibyl do naší psí domácnosti malý "rarášek - "kočkopes" kern teriér Coco od Kletecké hráze, na kterou z důvodu její těžké nemoci můžeme už jen vzpomínat. Ale po dobu celých osmi let, co nám dělala společnost, nás neustále udržovala v pozoru a zvonek na dveřích byl naprostou zbytečností, protože "Kokýna" věděla o každé návštěvě dříve, než návštěva sáhla na kliku od vrátek. Dnes ji nahrazuje Bibi z Vltavotýnských lesů.
O chvilku později k nám přibyl americký "agresor", fenka chesapeake bay retrievera, v podobě Kačenky (Cartagane z Vlčích luk) a její syn Ajax od Vrchu Kamýk. Společně s Káčou jsme přivezli Bufíka (Rajka z Vlčí stepi), zcela nenažrané štěňátko labradorského retrievera. Její přezdívka se veřejně ujala a odrážela přesně její vztah k žrádlu.
Nyní naše černé holky labradorů zastupuje Gytunka (Gale of Bohemia Bras) a její dcery Amina a Erna z Ledenických zahrad i Yum-Yum of Bohemia Bras. Jsou temperamentní, krásné, lovecky nadané s velmi kladným vztahem k žrádlu.

Lucie a Veronika Šerákovy

 ZPĚT